ArchívumRSSMi az RSS?

Elköltözött a Grafológiai Intézet!

Tisztelt Ügyfeleink, Hallgatóink!

A Grafológiai Intézet 2016. május 2-től a Budapest, XI., Keveháza utca 1-3. szám alatti irodaházba költözött.

 

 

A Grafológia legfrissebb számának tartalmából

Megjelent a Grafológia folyóirat legfrissebb száma.

 

Ha bármilyen kérdése lenne a lappal, illetve az előfizetéssel kapcsolatban, forduljon bizalommal kollégánkhoz:

Feketéné Budai Krisztina

Újra működik folyóiratunk archívuma

Már elérhető a Grafológia folyóirat mind a hat, 2012-ben megjelent száma. A megkezdett munkát a korábbi évfolyamok feltöltésével hamarosan folytatjuk!

Tavaszi slágertémánk: gyermekek és kamaszok

A Grafológiai Intézet könyvtárában szeretettel várjuk az érdeklődő olvasókat. A beiratkozás részleteiről itt olvashat, ahol letölthető formában megtalálja teljes katalógusunkat, így már otthonában kiválaszthatja az Önt érdeklő könyveket!

A Grafológia folyóirat archívuma

A 2012-es év összes száma letölthető archívumunkból PDF formátumban.

Hamperger Anita, Nemes Antónia, T. Zuggó Tünde: A betűk históriája

Kettő az egyben. Leginkább így lehetne jellemezni a szerzőtrió által írt A betűk históriája című könyvet. Két külön tantárgy a grafológiát tanulók számára, és két összefüggő, mégis külön téma az írás iránt érdeklődőknek. Írástörténet és grafológiatörténet. A könyv azonban már első fellapozásra is jóval többet ad, mint egy egyszerű tankönyv. Olvasmányos, mégis olyan érzése van az embernek, mintha nem olvasna, hanem előadást, vagy mesét hallgatna. Kifejezetten élvezetes, hogy a szerzők helyenként sztorizgatnak, vagyis nem csak a száraznak tűnő tényeket írják le, hanem adott esetben szinte kis önálló történetekként írnak le felfedezéseket.

Dr. Váry Annamária: Mi legyek, ha még nagyobb leszek?

Ez a könyv témájában hiánypótló, a hazai piacon eddig nem volt felnőttek pályamódosítását segítő, elsősorban laikusoknak de kezdő tanácsadóknak is szóló kiadvány. Pályatanácsadó szakpszichológus által összegyűjtött tippeket, továbbá grafológiai tesztet, önértékelést segítő kérdéseket, valamint egy kérdőívet is magában foglal.

Szűcs Imre: A tehetség felismerésének és gondozásának pszichológiai aspektusai

Mit nevezünk tehetségnek?

Átlag fölötti képesség, amely a megfelelő környezetben átlagost messze túlhaladó teljesítmény létrehozására teszi alkalmassá az egyént. Tapasztalati modell, fejlődési görbe, gyakori ellenpéldák: Einstein, Edison. Örökletesség: a gének mellett a környezetet is „örököljük”.